Osoby online: 2016
Zarejestrowani online: 794


Ten film obecnie ogląda: 124 osóbBlue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda

Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda

Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

„Blue Velvet” zawiera sceny z tak surową emocjonalną energią, że łatwo zrozumieć, dlaczego niektórzy krytycy okrzyknęli go arcydziełem. Film tak bolesny i raniący wymaga szczególnej uwagi.

A jednak te same sceny ostrej rozpaczy seksualnej są wskazówką, co jest nie tak z filmem. Są tak silni, że zasługują na to, by zagrać w filmie, który jest szczery, uczciwy i prawdziwy. Ale „Blue Velvet” otacza ich historią, którą naznacza satyra drugiego roku i tanie zdjęcia. Reżyser albo zaprzecza sile swojego materiału, albo próbuje go rozładować, udając, że jest to część kampowego żartu.

Recenzja filmu Blue Velvet

Film ma dwa poziomy rzeczywistości. Z jednej strony jesteśmy w Lumberton, małym miasteczku o prostym umyśle, w którym ludzie mówią kliszami telewizyjnymi i wydają się być klonami bohaterów serialu komediowego z lat 50. Na innym poziomie opowiadana jest historia o niewoli seksualnej, o tym, jak mąż i syn Isabelli Rossellini zostali porwani przez Dennisa Hoppera , który czyni ją swoją seksualną niewolnicą. Skręt jest taki, że porwanie wkracza w najgłębsze uczucia kobiety: odkrywa, że ​​jest masochistką, która reaguje na tę sytuację z wielką pasją seksualną.

Blue Velvet gdzie obejrzeć

Życie codzienne miasta jest przedstawiane z śmiertelną ironią; postacie używają wierszy z banalnymi podwójnymi znaczeniami i uroczyście recytują frazesy.

Tymczasem mroczniejsza historia o seksualnym zniewoleniu jest opowiedziana absolutnie na poziomie zimnokrwistego realizmu.

Film zaczyna się od bardzo chwalonej sekwencji, w której ogrodzenia z pikiet i klomby tworzą idyllę małego miasteczka. Wtedy mężczyzna upada podczas podlewania trawnika, a pies podchodzi, by napić się z węża, który wciąż trzyma w jego nieprzytomnym uścisku. Wspaniałe obrazy trwają nadal, gdy kamera zagłębia się w zielony trawnik i znajduje pod nią głodne owady – metafora powierzchni i pogrzebanego życia miasta.

Blue Velvet cda

Syn mężczyzny, student ( Kyle MacLachlan ), wraca do domu, aby odwiedzić łóżko swojego taty i wznawia romans z córką ( Laurą Dern ) miejscowego detektywa policji. MacLachlan znajduje odcięte ludzkie ucho na polu, a on i Dern próbują rozwiązać zagadkę ucha. Szlak prowadzi do piosenkarza z nocnego klubu (Rossellini), który mieszka samotnie w surowo umeblowanym mieszkaniu.

W sekwencji, z której Hitchcock byłby dumny, MacLachlan chowa się w szafie Rosselliniego i patrzy zszokowany, jak ma sadomashochistyczne spotkanie seksualne z Hopperem, węszącym narkotyki zboczeńcem.

Blue Velvet cały film

Liście leja. Rossellini odkrywa MacLachlan w szafie i ku swojemu zdumieniu naciąga na niego nóż i zmusza go do poddania się jej uwodzeniu. Jest przerażony, ale zafascynowany; chce, żeby był „złym chłopcem” i uderzyła ją.

Te sekwencje mają wielką moc. W porównaniu z nimi „ 9 i pół tygodnia ” wyglądają raczej nieśmiało, ponieważ wydają się autentycznie zrodzone z najciemniejszej i najbardziej zrozpaczonej strony ludzkiej natury. Gdyby „Blue Velvet” nadal rozwijał swoją historię w linii prostej, gdyby głębiej wnikał w konsekwencje pierwszego szokującego spotkania Rosselliniego i MacLachlan, mógłby dokonać prawdziwych emocjonalnych odkryć.

Blue Velvet online

Zamiast tego reżyser David Lynch zdecydował się przerwać niemal hipnotyczną siłę tego związku, aby wrócić do swojej żartobliwej satyry z małego miasteczka. Czy boi się, że widzowie filmowi mogą nie być gotowi na surowe S & M, chyba że są pewni, że to naprawdę żart? Byłem zaabsorbowany i przekonany związkiem Rosselliniego z MacLachlanem i zirytowany tym, że reżyser ustawiał się między mną a materiałem. Po pięciu lub dziesięciu minutach, w których rzeczywistość ekranu była przytłaczająca, nie potrzebowałem reżysera skakać dalej z cylindrem i laską, gwiżdżąc, że to wszystko jest zabawne.

Rzeczywiście, film jest tak gwałtownie ciągnięty w przeciwnych kierunkach, że rozrywa się. Jeśli sceny erotyczne są prawdziwe, to po co nam wysyłanie „ Donna Reed Show”? Co nam powiedziano? Że pod powierzchnią Small Town w USA namiętności są mroczne i niebezpieczne? Nie zatrzymuj prasy.

Blue Velvet zalukaj

Seksualny materiał w „Blue Velvet” jest tak niepokojący, a występ Roselliniego jest tak przekonujący i odważny, że wymaga filmu, który na to zasługuje. Amerykańskie filmy od lat wykorzystują satyrę, aby powstrzymać seks i przemoc. Czasami seks i przemoc powinny być traktowane z taką powagą, na jaką zasługują. Biorąc pod uwagę moc mrocznych scen w tym filmie, tym bardziej jesteśmy sfrustrowani, że reżyser nie chce podążać za konsekwencjami swoich spostrzeżeń.

Blue Velvet film

„Blue Velvet” jest jak facet, który doprowadza cię do szału, sugerując przerażające wiadomości, a następnie mówiąc: „Nieważne”. Jest jeszcze jedna rzecz. Rossellini jest proszony o zrobienie rzeczy w tym filmie, które wymagają prawdziwego odwagi. W jednej scenie jest publicznie zawstydzona, gdy została rzucona nago na trawnik policyjnego detektywa. W innych jest proszona o przedstawienie emocji, których, jak sądzę, większość aktorek wolałaby nie dotykać. Jest poniżona, policzkowana, poniżana i rozbierana przed kamerą. A kiedy poprosisz aktorkę, aby przetrwała te doświadczenia, powinieneś dotrzymać swojej strony umowy, umieszczając ją w ważnym filmie.

Blue Velvet lektor pl

To właśnie zapewnił Bernardo Bertolucci, gdy poddał Marlona Brando i Marię Schneider przez mękę „ Last Tango in Paris ”. W „Blue Velvet” Rossellini pokonuje całą odległość, ale Lynch dystansuje się od swojej męki swoimi sprytnymi bokami i dowcipnymi żartami. W pewnym sensie jego zachowanie jest bardziej sadystyczne niż postać Hoppera.

Co jest gorsze? Klepanie kogoś dookoła lub cofanie się i uznawanie tego za zabawne?

Blue Velvet lektor pl

Blue Velvet po polsku
Blue Velvet dubbing pl
Blue Velvet film do ściągnięcia
Blue Velvet do pobrania
Blue Velvet chomikuj

Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Blue Velvet 1986 Online Lektor PL Cały Film Cda
Oryginalny tytuł Blue Velvet
Ocena IMDb 7.7 181,701 głosów
Ocena TMDb 7.7 2,096 głosów

Reżyser

David Lynch
Reżyser

Obsada

Isabella Rossellini isDorothy Vallens
Dorothy Vallens
Kyle MacLachlan isJeffrey Beaumont
Jeffrey Beaumont
Dennis Hopper isFrank Booth
Frank Booth
Laura Dern isSandy Williams
Sandy Williams
Hope Lange isMrs. Williams
Mrs. Williams
George Dickerson isDet. John Williams
Det. John Williams
Priscilla Pointer isMrs. Beaumont
Mrs. Beaumont
Frances Bay isAunt Barbara
Aunt Barbara
Udostępnij0

Podobne tytuły

Rampage 2: Kara śmierci Online Lektor PL FULL HD
Narco Cultura Online Lektor PL FULL HD
Zaginiona Online Lektor PL FULL HD
Zimne światło dnia Online Lektor PL FULL HD
Tylko sprawiedliwość Online Lektor PL FULL HD
Anioł śmierci Online Lektor PL FULL HD
As w rękawie 2: Bal zabójców Online Lektor PL FULL HD
The Teenie Weenie Bikini Squad Online Lektor PL FULL HD
Twarze w Tłumie Online Lektor PL FULL HD
Vile Online Lektor PL FULL HD
Jack Reacher: Jednym strzałem Online Lektor PL FULL HD
Martha Marcy May Marlene Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!