Osoby online: 2011
Zarejestrowani online: 793


Ten film obecnie ogląda: 111 osóbJiro śni o sushi Online Lektor PL FULL HD

Jiro śni o sushi Online Lektor PL FULL HD

Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

Jiro śni o sushi z muzyką Philipa Glassa („Godziny”, „Koyaanisqatsi” ) to dokumentalna opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie. 85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

Jego restauracja serwuje tylko sushi. Ma 10 miejsc przy ladzie. Znajduje się w piwnicy wieżowca w Tokio, niedaleko przystanku metra. Został on wyróżniony trzema gwiazdkami, najwyższą możliwą oceną w przewodniku Michelin. „Jiro Dreams of Sushi” Davida Gelba to dokument o mężczyźnie, którego związek z sushi waha się między miłością a szaleństwem. Jest perfekcjonistą, nigdy nie jest usatysfakcjonowany, a jeśli pójdziesz do niego pracować jako praktykant, będziesz musiał spędzić tygodnie, ucząc się, jak prawidłowo wyciskać ręcznik, zanim przejdziesz do nauki krojenia jajka na twardo.

Recenzja filmu Jiro śni o sushi

Dręczy się umieszczeniem mat na blacie. Dużą wagę przywiązuje się do tego, gdzie wzdłuż lady 10 klientów siedzi w stosunku do siebie. 50-letni syn Jiro, Yoshikazu, pracuje z nim w restauracji i pewnego dnia odziedziczy ją. Młodszy syn prowadzi powiązany bar sushi w innym miejscu w Tokio. U Jiro’s na rezerwację trzeba czekać trzy miesiące. Typowy posiłek kosztuje ponad 300 dolarów. Zjedzenie nie zajmie dużo czasu.

To jest portret wizji tunelowej. Jiro istnieje, aby robić sushi. Sushi istnieje po to, by zrobić je Jiro. Zrobić matematykę. Nawet przy wysokich cenach jego najlepszych świeżych składników zdajesz sobie sprawę, że musi być bogatym człowiekiem. Ale po co? 

Jiro śni o sushi gdzie obejrzeć

Istnienie jego synów świadczy o tym, że ma żonę, chociaż nigdy jej nie widzieliśmy. Musi mieć dom, chociaż nigdy go nie odwiedzamy. Muszą być godziny, kiedy nie może być w pracy, ale film nie wskazuje na żadne rozrywki, hobby ani rozrywki. Fascynuje mnie idea jego zalotów z żoną: wybacz mi, ale wyobrażam sobie, że nawet podczas seksu musi martwić się utratą cennego czasu na robienie sushi.

Jako dokument o światowej klasy sushi, ten film jest definitywny. Trwa tylko 81 minut, ale temat jest skończony. Oglądając go, wciągnęło mnie tajemnica tego mężczyzny. Czy w jego życiu są jakieś niezrealizowane życzenia? Sekretne dywersje? Żałujesz? Jeśli znajdziesz zajęcie, które kochasz i spędzasz na nim całe życie, czy to wystarczy?

Jiro śni o sushi cda

Stojąc za ladą, Jiro zauważa rzeczy. Niektórzy klienci są leworęczni, niektórzy praworęczni. To pomaga określić, gdzie siedzą przy jego blacie. Podając doskonały kawałek sushi, obserwuje, jak jest zjadany. Zna historię tego kawałka owoców morza. Wie, że jego sztab zaczął ostatnio masować ośmiornicę na przykład przez 45 minut, a nie pół godziny. Czy szuka w oczach klienta sygnału, że ta zmiana była poprawą? Pół godziny masażu wystarczyło, by zdobyć trzy gwiazdki Michelin. Zdajesz sobie sprawę, że tragedią w życiu Jiro Ono jest to, że nie ma i nigdy nie będzie czterech gwiazdek.

Jiro śni o sushi cały film
Jiro śni o sushi online
Jiro śni o sushi zalukaj
Jiro śni o sushi film
Jiro śni o sushi lektor pl
Jiro śni o sushi po polsku
Jiro śni o sushi dubbing pl
Jiro śni o sushi film do ściągnięcia
Jiro śni o sushi do pobrania
Jiro śni o sushi chomikuj

Jiro śni o sushi Online Lektor PL FULL HD
Oryginalny tytuł Jiro Dreams of Sushi
Ocena IMDb 7.9 33,169 głosów
Ocena TMDb 7.8 469 głosów

Reżyser

David Gelb
Reżyser

Obsada

Udostępnij0

Podobne tytuły

Citizenfour Online Lektor PL FULL HD
Catfish Online Lektor PL FULL HD
Wojna Restrepo Online Lektor PL FULL HD
The Last Airbender: Origins of the Avatar Online Lektor PL FULL HD
The King of Arcades Online Lektor PL FULL HD
Valley Uprising Online Lektor PL FULL HD
Stevie Nicks 24 Karat Gold the Concert Online Lektor PL FULL HD
Szympans Online Lektor PL FULL HD
Artifact Online Lektor PL FULL HD
Lemmy Online Lektor PL FULL HD
Justin Bieber’s Believe Online Lektor PL FULL HD
Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!