Osoby online: 2008
Zarejestrowani online: 794


Ten film obecnie ogląda: 140 osóbMroczne cienie Online Lektor PL FULL HD

Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD

Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

W 1752 roku rodzina Collinsonów wraz z synkiem Barnabasem wsiada na pokład statku, który płynie do Ameryki. Mają nadzieję, że tam rozpoczną życie na nowo i fatum, które krąży nad nimi po prostu zniknie. Mija 20 lat. Dorosły już Barnabas (Johnny Depp) ma wszystko, czego mógłby zapragnąć. Jest bogaty i potężny. Jedyną jego wadą jest słabość do kobiet. Wszystko jednak zmienia się, kiedy bohater łamie serce pięknej Angelique Brouchard (Eva Green), która z nienawiści zamienia go w wampira, a potem zabija. Mijają lata. Po niespełna dwóch stuleciach Barnabas znów powraca na ziemię i wtedy dopiero zaczyna na nowo poznawać świat, który wygląda zupełnie inaczej niż za czasów jego młodości.

Wciągające wczesne sceny tworzą oczekiwania, których film nie spełnia. Poznajemy wczesną historię rodziny Collinsów w Ameryce, która stworzyła dynastię rybacką i urodziła wampira Barnabasa Collinsa ( Johnny Depp ). Burton słynie ze swoich efektów wizualnych, a tutaj mamy symfoniczną ewokację gotyckiej wrażliwości. Pokazuje wzniesienie Collinwood Manor, wrzask architektury, na wzgórzu nad nowym miastem Collinsport w Maine. Dowiadujemy się, jak młody Barnaba zakochuje się w anielskiej Josette (Bella Heathcote) i odrzuca miłość Angelique ( Eva Green ).

Mroczne cienie cda

Angelique, wiedźma, zmusza Josette do ucieczki w przerażeniu do okrutnego kamiennego palca wskazującego ze skalistego urwiska. Fale rozbijają kamienie daleko w dole. Ściga ją, próbuje ją uratować, ale nie jest w stanie powstrzymać jej przed upadkiem na śmierć. To świetna opowieść, ponieważ gra się prosto. Nie spodziewałem się, że cały film będzie rozbity na tym poziomie, ale ustawia nutę, że reszta nigdy nie pasuje. Barnaba, przemieniony w wampira przez Angelique, jest zawinięty w łańcuchy, zamknięty w trumnie i pochowany przez 190 lat. Historia przenosi się do 1972 roku, gdzie żartem jest, że wampir taki jak Barnabas z XVIII wieku jest nie na miejscu.

Mroczne cienie cały film

Uwolniony z grobu Barnabas wraca do Collinwood, gdzie znajduje się zniszczone i pajęczynowe, a rodzinne fortuny są w ruinie. Dumny ze swojej rodziny jak każdy XVIII-wieczny kupiecki książę i równie dumny z rezydencji, jak wtedy, gdy budowali ją jego rodzice, wprowadza się, by wszystko naprawić.

Obecni mieszkańcy to Elizabeth Collins ( Michelle Pfeiffer ), która prowadzi rodzinne fortuny; jej nastoletnia córka, Carolyn ( Chloe Grace Moretz ); Bezużyteczny brat Elizabeth, Roger ( Jonny Lee Miller ); Zaniepokojony syn Rogera, David (Gully McGrath), i mieszkający na stałe psychiatra dr Julia Hoffman (Helena Bonham Carter). Rodzinne obiady to przygnębiające wydarzenie, w którym wszyscy gromadzą się wokół jednego końca stołu bankietowego, z wyjątkiem Carolyn, która czai się na drugim końcu. Posiłki podaje Willie Loomis ( Jackie Earle Haley ), zasuszony pijak.

Mroczne cienie gdzie obejrzeć

Johnny Depp, tak blady, jak każdy może być po dwóch wiekach pochówku, pieści detale architektoniczne paznokciami przypominającymi szpony i traktuje innych z wyszukaną uprzejmością. Jego gra jest łukowata i maniera, tak jak być może powinno, ale tak samo jest w przypadku innych; Rezultat plasuje się między satyrą a paszkwilem, tworząc taki dystans między postaciami i stylem, że nikogo nie obchodzi, co się stanie – z wyjątkiem żyjącej jeszcze wiedźmy Angelique, której zakład rybny w Angel Bay bankrutuje rodzinę Collins.

Po rozkazaniu, by został pochowany na zawsze, Angelique nadal jest niewytłumaczalnie gorąca dla Barnaby. Ale pojawia się napięcie z powodu młodej i pięknej Victorii, która została nową guwernantką; z pewnością nie jest przypadkiem, że gra ją Bella Heathcote, która również była Josette. Teraz mamy tę samą romantyczną rywalizację, która odrodziła się w dzisiejszych czasach.

Mroczne cienie online

Wiele radości wynika z reakcji Deppa na popkulturę lat 70. Ścieżkę dźwiękową wypełniają klasyki rocka, pokój Carolyn jest udekorowany jak każda nastolatka, a Barnabas jest rozdarty między niepokojem a fascynacją, kiedy widzi swoją pierwszą lampę lawową. Tak, skoro już o tym wspomniałeś, lampy lawowe przypominają nieco skoagulowane krople krwi unoszące się w moczu.

Z rozumowaniem odpowiednim dla bohaterki Jane Austen , Barnabas przywraca Collinwood do dawnej świetności i postanawia zorganizować uroczysty bal, aby zaimponować miejscowym. Carolyn denerwuje się, że jest to niewiarygodnie oderwane. W dobrym pomyśle, który się nie opłaca, Alice Cooper zostaje zatrudniony do występu. „Najbrzydsza kobieta, jaką kiedykolwiek widziałem!” – woła Barnabas po zbadaniu Alice przez swoje lornetki. Wygląd Alice Coopera, niestety, ogranicza się do kilku fragmentów piosenek – typowych dla epizodycznych występów, które gwiazdy rocka robiły w filmach, które nie miały z nimi nic wspólnego. Odmawia się intrygującej perspektywy przedłużonej sceny między Barnabasem i Alice.

Mroczne cienie zalukaj

To już ósma współpraca pomiędzy Burtonem i Deppem, którzy razem powracają do „ Edwarda Nożycorękiego ” (1990). Wiemy, że możemy spodziewać się perfekcyjnego wykonania Deppa, który gra na Barnabasie z laserową intensywnością, i wiemy, że sety Burtona i kierownictwo artystyczne będą spektakularne. Myślę, że najlepszym zastosowaniem Deppa w świecie Burtona był „ Sleepy Hollow ” (1999). Tutaj Depp wydaje się zamieszkiwać własny świat, być może w samoobronie. Inni wydają się parodie swoich postaci. „Dark Shadows” zaczyna się od wielkiej obietnicy, ale potem energia odpływa.

Mroczne cienie lektor pl

Mroczne cienie film
Mroczne cienie lektor pl
Mroczne cienie po polsku
Mroczne cienie dubbing pl
Mroczne cienie film do ściągnięcia
Mroczne cienie do pobrania
Mroczne cienie chomikuj

Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Mroczne cienie Online Lektor PL FULL HD
Oryginalny tytuł Dark Shadows
Ocena IMDb 6.2 244,226 głosów
Ocena TMDb 5.9 5,291 głosów

Reżyser

Tim Burton
Reżyser

Obsada

Johnny Depp isBarnabas Collins
Barnabas Collins
Michelle Pfeiffer isElizabeth Collins Stoddard
Elizabeth Collins Stoddard
Helena Bonham Carter isDr. Julia Hoffman
Dr. Julia Hoffman
Eva Green isAngelique Bouchard
Angelique Bouchard
Jackie Earle Haley isWillie Loomis
Willie Loomis
Jonny Lee Miller isRoger Collins
Roger Collins
Chloë Grace Moretz isCarolyn Stoddard
Carolyn Stoddard
Bella Heathcote isVictoria Winters
Victoria Winters
Gulliver McGrath isDavid Collins
David Collins
Ray Shirley isMrs. Johnson
Mrs. Johnson
Udostępnij0

Podobne tytuły

Scenariusz na miłość Online Lektor PL FULL HD
銀魂 完結篇 万事屋よ永遠なれ Online Lektor PL FULL HD
How to Make Love to a Woman Online Lektor PL FULL HD
Power Rangers Samurai: Clash of the Red Rangers – The Movie Online Lektor PL FULL HD
Morbius 2022 Oglądaj Online Lektor PL
Za czarną tęczą Online Lektor PL FULL HD
Zmierzch: Zaćmienie Online Lektor PL FULL HD
Zielony Szerszeń Online Lektor PL FULL HD
Niesamowity Spider-Man Online Lektor PL FULL HD
Bal maturalny Online Lektor PL FULL HD
El Infierno Online Lektor PL FULL HD
Mine vaganti. O miłości i makaronach Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!