Ten film obecnie ogląda: 11 osób

Użytkownicy online: 2009
Zarejestrowani online: 804


Niemożliwe Online Lektor PL FULL HD

Niemożliwe Online Lektor PL FULL HD

Twoja ocena: 10
10 1 głos

rejestracja


Opis

Niezwykle poruszająca i nakręcona z ogromnym rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku – jeden z największych kataklizmów naszych czasów. Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednak zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko… z wyjątkiem nadziei.

Tsunami, które spustoszyło basen Pacyfiku zimą 2004 roku, pozostaje jedną z największych klęsk żywiołowych w historii. Chociaż zakładałem, że jego punkt kulminacyjny, jak pokazano w filmie Clinta Eastwooda „ Hereafter ” (2010), nigdy nie zostanie przekroczony, to było zanim obejrzałem „Niemożliwe”. Oto przejmujący film przedstawiający ludzką tragedię.

Recenzja filmu Niemożliwe

Byliśmy w Londynie w 2004 roku, kiedy doszło do katastrofy, a później siedzieliśmy zahipnotyzowani w Biarritz, oglądając wiadomości w telewizji. Z morza raz po raz wyrastała wysoka ściana wody, odrzucając ciężarówki, autobusy i ich bezradne ofiary. Z pewnością był to cios z piekła rodem.

Ofiary w filmie Eastwooda widziały to z daleka na domowym wideo. W „Niemożliwym” reżysera Juana Antonia Bayony wydają się zagubieni w nim, pochłonięci przez to, przeklęci.

Niemożliwe gdzie obejrzeć

Gdy zaczyna się „Niemożliwe”, na spokojnej plaży kurortu w Tajlandii panuje cisza. Kilka sekund później ofiary są porywane jak zapałki. W filmie dominują postacie ludzkie: młoda para Brytyjczyków, Maria i Henry Bennett ( Naomi Watts i Ewan McGregor ) oraz ich trzej synowie, Lucas, Simon i Thomas ( Tom Holland , Oaklee Pendergast i Samuel Joslin). Cała piątka obawia się, że już nigdy nie zobaczą swoich bliskich.

We wcześniejszym filmie Eastwooda wydają się być ofiarami okrutnego przeznaczenia, które wyznaczają los, być może przepowiedziany. Czy w filmie Bayona zostali skazani na los? Siedząc w ciemnym teatrze, wyciągnąłem rękę po dłoń mojej żony. Ona i ja odwiedziliśmy tę samą plażę i rozmawialiśmy o odwiedzeniu jej z naszymi dziećmi i wnukami. Po naszych kręgosłupach powoli przebiegł lodowaty palec.

Niemożliwe cda

Takie połączenie może być przerażające. Co to znaczy? Jesteśmy zabawkami bogów. Jako bohaterka filmu, Naomi Watts z mocą staje się faworytką do Oscara. Jej najstarszy młody bohater, Lucas (Holandia), oddzielony od wszystkich, niestrudzenie szuka innych członków rodziny. Jak ktokolwiek mógł przeżyć? Małemu chłopcu potrzeba dużo odwagi, by odważnie próbować pomagać innym.

Pojawiają się spoilery, chociaż zwiastun i reklamy telewizyjne ujawniają wiele z nich. Cieszę się, że ta historia mnie zaskoczyła. Bennettów spotykamy na pokładzie samolotu rozpoczynającego rodzinne wakacje w Khao Lak w Tajlandii. Prawie raczej odczuwamy niż słyszymy głęboko niepokojącą zmianę w atmosferze. Coś jest zasadniczo nie tak. Patrzymy na tsunami z punktu widzenia turystów. Nastąpiła zmiana we wszechświecie, pozostawiając za sobą oszołomioną grupę, której świat jest zlepkiem zniszczenia. Wędrują po wraku.

Niemożliwe cały film

Maria zostaje przerażająco wybita przez szklaną ścianę i zdaje sobie sprawę, że widzi maleńką głowę i ciało jej syna Lucasa, walczące o utrzymanie się na powierzchni w wezbranych wodach powodzi. Z niezłomną siłą i odwagą trzyma się gruzu i trafiają do prowizorycznego szpitala, który wydaje się być w jakiś sposób wybrukowany. Zdajemy sobie sprawę, że ona jest najbardziej ranna i zaczyna tracić przytomność. Jest lekarzem i udziela sobie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Henry, twardy i dzielny, wykrzykuje imiona swoich dwóch młodszych synów i ładuje je na ciężarówkę jadącą na wyższy teren. Układ geograficzny w cudowny sposób wydaje się nam w połowie znajomy po dziesiątkach godzin wiadomości kablowych. Wszystkie te filmy na YouTube przesłane przez nieznajomych zostały wypełnione przez postacie, które uważamy za ludzi, których znamy.

Niemożliwe online

Najbardziej dramatyczne sekwencje filmu koncentrują się na Lucasie, który wyznacza sobie rolę ratownika i opiekuna swojej matki. Teraz znowu, w inne święta, ten film staje się mocną opowieścią o spójnej sile rodziny.

Reżyser Juan Antonio Bayona i scenarzysta Sergio G. Sanchez łączą w tym filmie efekty wizualne, które są podwójnie skuteczne, ponieważ starają się wykonywać swoją pracę bez zwracania nadmiernej uwagi. To znak wielkiego aktorstwa w filmie, kiedy udaje mu się osiągnąć to, co musi, dokładnie wtedy, gdy jest to wymagane. „Niemożliwe” to jeden z najlepszych filmów roku.

Niemożliwe zalukaj
Niemożliwe film
Niemożliwe lektor pl
Niemożliwe po polsku
Niemożliwe dubbing pl
Niemożliwe film do ściągnięcia
Niemożliwe do pobrania
Niemożliwe chomikuj


rejestracja

Niemożliwe Online Lektor PL FULL HD
Niemożliwe Online Lektor PL FULL HD
Niemożliwe Online Lektor PL FULL HD
Oryginalny tytuł Lo imposible
Ocena IMDb 7.6 193,950 głosów
Ocena TMDb 7.3 4,581 głosów

Reżyser

J. A. Bayona
Reżyser

Obsada

Naomi Watts isMaria Bennett
Maria Bennett
Ewan McGregor isHenry Bennett
Henry Bennett
Tom Holland isLucas Bennett
Lucas Bennett
Samuel Joslin isThomas Bennett
Thomas Bennett
Oaklee Pendergast isSimon Bennett
Simon Bennett
Sönke Möhring isKarl Schweber
Karl Schweber
Jomjaoi Sae-Limh isRed Cross Nurse
Red Cross Nurse
Udostępnij0

Podobne tytuły

Niebo istnieje… naprawdę Online Lektor PL FULL HD
To cały ja Online Lektor PL FULL HD
Choleryk z Brooklynu Online Lektor PL FULL HD
Stalker Online Lektor PL FULL HD
Red Online Lektor PL FULL HD
Belle Online Lektor PL FULL HD
Захар Беркут Online Lektor PL FULL HD
Plaga wampirów Online Lektor PL FULL HD
The Vast of Night Online Lektor PL FULL HD
Sinners and Saints Online Lektor PL FULL HD
Zbaw nas ode złego Online Lektor PL FULL HD
Walka o przetrwanie Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!