• Watch trailer
Osoby online: 2011
Zarejestrowani online: 801


Ten film obecnie ogląda: 129 osóbParasite Online Lektor PL FULL HD

Parasite Online Lektor PL FULL HD

Twoja ocena: 0
1 1 głos

Opis

Żywot rodziny pana Ki-taeka nie należy do najbardziej udanych. Rodzice z dwójką dorosłych dzieci żyją w nędzy, wszyscy są bezrobotni, a przyszłość rysuje się tylko w szarych barwach. Jednak pomimo niedoli, potrafią być ze sobą blisko, kochać się i trwać w zgodzie – nikt tu nie krzyczy w desperacji „Jak żyć?!”. Pewnego dnia otrzymują prezent od losu, który przepełnia ich nadzieją oraz wizją stałego dochodu. Syn Ki-woo zostaje polecony przez kolegę, studenta prestiżowego uniwersytetu, na dobrze płatną posadę korepetytora. Chłopak udaje się na rozmowę kwalifikacyjną do domu rodziny Parków, żyjących w zupełnie innym świecie. Pan Park jest właścicielem międzynarodowej firmy z branży IT, ma też piękną żonę Yeon-kyo. Spotkanie dwóch jakże odmiennych rodzin prowadzi do ciągu tragikomicznych wydarzeń.

W tym momencie w krytycznej rozmowie podczas gorącego sezonu festiwali banalne jest powiedzenie: „Nigdy nie widziałeś filmu podobnego do X”. Takie stwierdzenie stało się nadużywane do tego stopnia, że ​​nie można go traktować poważnie, jak na przykład zbyt wiele nowych, ważnych filmów, które otrzymują słowo m: arcydzieło. Jak więc krytycy przekazują, że film jest naprawdę nieoczekiwany, genialnie nieprzewidywalny w sposób, który wydaje się rewelacyjny? A co zrobimy, gdy zobaczymy prawdziwe „arcydzieło” w erze krytyków płaczącego wilka? Zwłaszcza ten z tak wieloma zwrotami akcji, że najlepiej pisać o tym długo po tym, jak ostrzeżenia spoilera nie będą potrzebne? Zrobię co w mojej mocy, ponieważ „Pasożyt” Bonga Joon-ho jest niewątpliwie jednym z najlepszych filmów roku. Po prostu zaufaj mi w tej sprawie.

Recenzja filmu Parasite

Bong nakręcił kilka filmów o klasie (m.in. „ Snowpiercer ” i „ Okja ””), ale„ Pasożyt ”może być jego najbardziej śmiałym badaniem strukturalnej nierówności, która zdefiniowała świat. To żonglerka tonalna, która początkowo przypomina satyrę – komedia obyczajów, która odbija grupę sympatycznych oszustów z bardzo zamożnej rodziny niezręcznych ekscentryków. A potem Bong skręca ostro w prawo, który pyta nas, co oglądamy, i wysyła nas do rozlewu krwi. Czy biedni naprawdę mogą po prostu wejść w świat bogatych? Druga połowa „ Parasite ”to jedna z najbardziej odważnych rzeczy, jakie widziałem od lat w narracji. Film nieustannie grozi rozpadem – o jeden zawiły obrót za dużo w sposób, który zatopi projekt – ale Bong trzyma to wszystko razem, a rezultatem jest zapierający dech w piersiach.

Parasite gdzie obejrzeć

Kim Ki-woo (Choi Woo-sik) i jego rodzina żyją na skraju ubóstwa. Składają pudełka po pizzy dla firmy kurierskiej, aby zarobić trochę gotówki, kradną wi-fi z pobliskiej kawiarni i zostawiają otwarte okna, gdy okolica jest poddawana fumigacji, aby poradzić sobie z ich własną plagą. 

parasite online, parasite online pl, parasite online netflix, parasite film online, parasite online hbo, parasite online vod, parasite pl online, parasite 2019 online

Życie Kim Ki-woo zmienia się, gdy znajomy proponuje, że poleci go jako korepetytora języka angielskiego dla dziewczyny, z którą pracował, ponieważ przyjaciel musi na chwilę wyjechać za granicę. Przyjaciel jest zakochany w młodej dziewczynie i nie chce, aby inny nauczyciel ją „niewolił”. Dlaczego ufa Kim Ki-woo, biorąc pod uwagę to, co wiemy i dowiadujemy się o nim, to ważne pytanie.

Parasite cda

Młody człowiek zmienia nazwisko na Kevin i zaczyna uczyć Park Da-hye (Jung Ziso), który oczywiście od razu się w nim zakochuje. Kevin ma znacznie głębszy plan. Zamierza wprowadzić całą swoją rodzinę do tego domu. Szybko przekonuje matkę Yeon-kyo, znakomitą Jo Yeo-jeong, że syn domu potrzebuje korepetytora sztuki, co pozwala siostrze Kevina „Jessice” ( Park So-dam ) wkroczyć na scenę. Wkrótce mama i tata też są w domu Park i wydaje się, że dla rodziny Kim wszystko idzie idealnie. Parki też wydają się być szczęśliwe. A potem wszystko się zmienia.

Parasite cały film

Scenariusz „Parasite” przyciągnie mnóstwo uwagi, ponieważ jest to jedna z tych sprytnych, kręconych i obracających się opowieści, za które scenarzysta ma największe uznanie ( w tym przypadku Bong i Han Jin-won ), ale jest to bardzo ćwiczenie w języku wizualnym, który potwierdza Bonga jako mistrza. Praca z niesamowitym operatorem Kyung-pyo Hongiem („ Burning, ”„ Snowpiercer ”) i zespół projektantów z listy A, film Bonga urzeka każdą kompozycją. Czyste, puste przestrzenie domu w parku, kontrastujące z ciasnymi pomieszczeniami mieszkania Kim, są nie tylko symboliczne, ale także stymulujące wizualnie, bez zwracania na siebie uwagi. Jest też powód, dla którego mieszkanie Kim jest w połowie pod ziemią – są uwięzieni między światami, tkwią w rosnącej przepaści między bogatymi a tymi, którzy nie mają.

Parasite online

„Pasożyt” to niesamowicie zabawny film pod względem narracji, ale pod spodem dzieje się tak wiele o tym, jak bogaci wykorzystują biednych do przetrwania w sposób, którego nie mogę całkowicie zepsuć (najlepsze pisanie o tym filmie prawdopodobnie nadejdzie po wydaniu). Wystarczy powiedzieć, że bogaci w jakimkolwiek kraju utrzymują się dzięki pracy biednych, czy to gospodyń domowych, nauczycieli i kierowców, których zatrudniają, czy też czegoś znacznie mroczniejszego. Rodzinie Kima przypomni się ta przepaść i okrucieństwo nierówności w sposób, którego nie można przewidzieć. 

Parasite zalukaj

Komentarz społeczny „Pasożyta” prowadzi do chaosu, ale nigdy nie wydaje się być filmem z przesłaniem dydaktycznym. Jest jakoś i nadal nie jestem nawet pewien, jak to jest radosne i przygnębiające jednocześnie. Trzymaj się mnie tutaj. „Pasożyt” jest tak doskonale skalibrowany, że można poczuć radość z doświadczenia każdej pewnej klatki, ale potem jest to łagodzone przez myślenie o tym, co Bong tu rozpakowuje i mówi o społeczeństwie, zwłaszcza z doskonałymi, absolutnie nawiedzającymi scenami końcowymi. To początek rozmowy, który spotykamy tylko kilka razy w roku, i kolejne przypomnienie, że Bong Joon-ho jest jednym z najlepszych współczesnych filmowców. Nigdy nie widziałeś filmu takiego jak „Pasożyt”. Cholera. Próbowałem tego uniknąć. Tym razem to prawda.

Parasite lektor pl

Parasite film
Parasite lektor pl
Parasite po polsku
Parasite dubbing pl
Parasite film do ściągnięcia
Parasite do pobrania
Parasite chomikuj

Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Parasite Online Lektor PL FULL HD
Oryginalny tytuł 기생충
Ocena IMDb 8.6 424,982 głosów
Ocena TMDb 8.5 7,859 głosów

Reżyser

Bong Joon-ho
Reżyser

Obsada

Song Kang-ho isKim Ki-taek
Kim Ki-taek
Lee Sun-kyun isPark Dong-ik
Park Dong-ik
Lee Jung-eun isMoon-gwang
Moon-gwang
Chang Hyae-jin isChung-sook
Chung-sook
Udostępnij0

Podobne tytuły

Przed północą Online Lektor PL FULL HD
Wrobiony Online Lektor PL FULL HD
Oh Boy Online Lektor PL FULL HD
Evidence Online Lektor PL FULL HD
Becky Online Lektor PL FULL HD
Myśl jak facet 2 Online Lektor PL FULL HD
Big Time Rush w akcji Online Lektor PL FULL HD
Miasto Odkupienia Online Lektor PL FULL HD
Upadek Grace Online Lektor PL FULL HD
Kac Vegas III Online Lektor PL FULL HD
Link do zbrodni Online Lektor PL FULL HD
Pingwiny z Madagaskaru Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!