Osoby online: 2009
Zarejestrowani online: 797


Ten film obecnie ogląda: 105 osóbshazam! 2019 cda Online pl caly film

shazam! 2019 cda Online pl caly film

Twoja ocena: 0
3.5 2 głosy

Opis

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona wystarczy wypowiedzieć jedno słowo — shazam! 2019 cda. Wówczas ten cwany nastolatek zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama, a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja.

Każdy fan superbohaterów przez całe życie chciał nim być – nagle mieć supermoce, walczyć ze złem, robić to, czego zwykli ludzie nie potrafią. To fantazja, którą bezpośrednio bawi „Shazam!”, Ponieważ reżyser David F. Sandberg umieszcza przesłankę „Big” w DC Cinematic Universe, w miarę jak rozwija się i rozjaśnia. Ale podczas gdy „Shazam!” jest głupszy (i ciemniejszy), niż mogłoby się wydawać, będziesz chciał, żeby jego superbohater miał trochę więcej iskry. 

shazam cały film

Wobec bohaterów i złoczyńców „Shazam!” chodzi o rodzinę. Billy Batson, Billy Batson z Ashera Angela , jest obecnie najczystszym awanturnikiem, jakiego można spotkać w filmach, żartuje z gliniarzy z Filadelfii i wywołuje zamieszanie wśród pracowników socjalnych. Wkrótce został przyjęty do domu zastępczego przez rodziców Rosę ( Marta Milans ) i Victora ( Cooper Andrews ), którzy mają własną wspierającą i odważną prowizoryczną rodzinę, w tym przedwcześnie rozwiniętą Darlę ( Faithe Herman ) i uzależnionego od gier wideo Eugene’a ( Ian Chen).). Billy dzieli pokój z sarkastycznym Freddym (Jack Dylan Glazer), który jest super fanem DC, a nawet ma kilka akcesoriów Supermana i Batmana. A jednak pomimo otaczającej go miłości, największym celem Billy’ego jest wyrwanie się i odnalezienie biologicznej matki, która go opuściła lata temu. Mieszając ból Billy’ego z ciepłem jego nowego domu, „Shazam!” tworzy słodką wiadomość o tym, jak wybierasz rodzinę, która jest wokół ciebie, podobnie jak nominowany do Oscara „ Shoplifters ” autorstwa Hirokazu Kore-eda . 

Supermoce pojawiają się w życiu Billy’ego losowo i właśnie w ten sposób „Shazam!” funkcje – podczas ucieczki w metrze przed łobuzami, którzy zaczepiali Freddy’ego, Billy zostaje przetransportowany do Skały Wieczności, legowiska Czarodzieja Shazama ( Djimon Hounsou ). Stoicki, niezwykle poważny czarodziej przekazuje swoje moce Billy’emu, ponieważ uważa go za „czystego serca”. Kiedy Billy wypowiada imię czarodzieja, Billy może przekształcić się z nastolatka w klasycznie wyglądającego bohatera ( Zachary Levi ) z czerwonym spandeksem, jasną błyskawicą na piersi i peleryną, nie wspominając o szeregu mocy, które Billy odkrywa. pomoc Freddy’ego. 

shazam online pl

Jednak Billy nie jest sam. Maniakalny dr Thaddeus Sivana ( Mark Strong ) znalazł drogę do jaskini czarodzieja bez konieczności zaproszenia, po tym, jak jako młody chłopak doświadczył własnej losowej selekcji w bardzo uderzającej sekwencji otwierającej, która kończy się wypadkiem samochodowym i nienawidzi swojego. brat i ojciec. Po stworzeniu własnego portalu z powietrza (jedna z wielu scen, w których efektami specjalnymi są tutaj asy), dr Sivana uwalnia Siedem Grzechów Głównych, które drzemią w legowisku, a siedem duchów zmienia się z ich dużej, przypominającej gargulca, obecności w zło, które dr Sivana może nosić w swoim prawym oku. Kiedy dowiaduje się, że ktoś ma podobne moce jak jego własne, zaczyna polować na Shazama, nie wiedząc, że Shazam jest w rzeczywistości nastoletnim chłopcem. 

Levi ma bardzo trudną rolę odgrywając dosłowny obraz zatrzymanego rozwoju, udając nastolatka, gdy Billy aktywuje tożsamość Shazam. Nie do końca mu się to udaje – musiałem sobie kilkakrotnie przypominać sobie, że powinien myśleć i zachowywać się jak nastolatek, zamiast tego, jak przedstawia się jako podekscytowany, zadowolony z klapsów dorosły, którego głos piszczy oblicze oszustw lub niebezpieczeństwa. Niektóre dowcipy na temat odkrywania samego siebie Shazama działają, a kiedy odbija się od nieziemskiej intensywności Marka Stronga, ma to godną uwagi komiczną równowagę. Ale można zobaczyć, jak akcja i komedia „Shazam!” działałoby lepiej, gdyby Billy czuł się jak wspólny pomysł obu aktorów. 

shazam cda pl caly film

Podobnie jak występ Leviego „Shazam!” stara się oczarować, będąc trochę ekstra. Kiedy dr Sivana idzie na spotkanie do rodzinnej firmy, kończy się to wyrywaniem głów; kiedy dręczyciele zaczepiają Freddy’ego w szkole, najpierw przycinają go ciężarówką, a potem zostawiają ją zaparkowaną w nielegalnym miejscu; kiedy Billy dowiaduje się, że nie da się go pokonać, prosi potencjalnych złodziei sklepów wielobranżowych, by strzelili mu w twarz. 

To postawa, która tworzy zabawną, hałaśliwą i nieprzewidywalną pierwszą połowę – możesz wyjść na popcorn podczas rodzinnego spotkania zastępczego i wrócić do śmiertelnie poważnej, fantastycznej sceny fantasy z lat 80. Ale jest to świadectwo zakresu filmu „ Annabelle: Kreacja”Reżysera, że ​​żaden składnik nie wydaje się nie na miejscu, że jasnoczerwona bluza z kapturem Billy’ego, która zapowiadała jego kostium superbohatera, jest tak samo zdecydowaną częścią palety kolorów, jak przerażająca ciemność, którą dr Sivana wnosi ze sobą do każdej sceny. Kiedy wszystko jest zmieszane, tworzą „Shazam!” do całego filmu.

Ale istnieje hurtowa cecha, która prawie pokonuje „Shazam!”, Niezależnie od tego, czy jakaś wiedza jest powiązana z poprzednimi iteracjami postaci. Czy Siedem Grzechów Głównych były jedynymi dostępnymi u złoczyńcy Rolodexa? I dlaczego są tak zuchwałe, te błyszczące szaro-zielone istoty demoniczne, które wyglądają, jakby ktoś nie skończył ich wizualizować? Jest też tępa moc Shazama, to, że może biegać naprawdę szybko, ma super siłę lub potrafi latać – super podstawy. 

„Shazam!” próbuje ominąć tę pustkę dzięki swojej „wielkiej” fabule odkrywania dojrzałości i wskazówkom od motormouth Freddy, jak zostać superbohaterem, ale wszystko gra jak „ Deadpool 2 ” i „ Spider-Man: Into the Spider-Verse”Wcześniej, gdzie inny scenariusz spodziewa się wielkiego śmiechu za sprawienie, by bohaterowie byli samoświadomi, i dostał w zamian tylko kilka chichotów. 

I to nie przypadek w niedawnym „ Captain Marvel ”, że „Shazam!” nie ma oficjalnej nazwy dla swojego superbohatera do samego końca, ponieważ wszystko to wiąże się z bólem głowy w historii komiksów, związanym z jego oryginalnym imieniem, Kapitanem Marvelem i „Kapitanem Marvelem” firmy Marvel. Tutaj imię-głupek podkreśla ogólną cechę superbohatera, którego najbardziej wyróżniającym się elementem jest jego sekretna tożsamość – chłopca, który pragnie znaleźć swoją biologiczną matkę prawie bardziej niż robienie porządnych superbohaterów. Jest symbolem zastępczym, który DC chce wrobić w słabszego; miej oko na to, ile plecaków Batmana lub Supermana widzisz w szkole Billy’ego, lub wzmianki o bohaterach, jeśli chodzi o opisywanie, kim jest superbohater. Imię Shazama może być tytułem, ale nawet ostatnia nuta filmu sprawia, że ​​gra drugie skrzypce. 

Gdzie obejrze shazam! 2019 cda cały film?

O tym trzecim akcie – część intrygi w „Shazam!” polega na obserwowaniu, jak młody człowiek, który nie wie dużo lepiej, uczy się używać swoich mocy dla dobra, a nie tylko yuk-yuków, tak jak wtedy, gdy Shazam wykonuje sztuczki na napiwki strzelające błyskawicą z palców. Kiedy film potwierdzi, jak będzie kontynuacją tej samej historii dla nowych postaci, „Shazam!” przybiera swoją pełną tandetną formę, tak jak kamera Sandberga krąży wokół bożonarodzeniowej sceny karnawałowej zamienionej w pole bitwy, jakby była przymocowana do przejażdżki scramblerem. 

„Shazam!” zwalnia, gdy powinien się rozwijać, a jego akcja okazuje się być mniej inspirowana niż gwałtowny dialog między prowizoryczną rodziną Billy’ego lub momenty, w których dr Sivana staje się złem. Zwłaszcza wielkie starcie między dr Sivaną i Shazamem jest równie bezmyślne, jak gdy dzieciak w pobliżu rozbija razem figurki Batmana i Supermana, co jest jednym z wizualnych momentów tej ostatniej bitwy. 

Mimo to jest sporo zabawy z „Shazam!” jako komedia o bólach rozwojowych superbohatera od firmy produkującej komiksy, która również rozgrywa kinematografię. Ale chociaż jest to miły krok od tępego machizmu wcześniejszej taryfy DC, jest to zauważalne obniżenie wyobraźni w porównaniu z filmem „ Aquaman ” Jamesa Wana i wersją marzeń na jawie za 200 milionów dolarów podczas zabawy zabawkami w basenie. do któregokolwiek z jego super rówieśników: „Shazam!” jest prostszy ze względu na cel i znaczenie: jest to przebojowa wersja siadania przed kreskówką z sobotniego poranka i oglądania archetypowego krzyżowca w pelerynie ratującego dzień. Przez cały czas siorbasz słodkie płatki, akt zabicia czasu kolejna ważna historia o superbohaterach pojawia się w kinach. 

shazam! 2019 cda

shazam! 2019 cda

shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
shazam! 2019 cda Online pl caly film
Oryginalny tytuł Shazam!
Ocena IMDb 7.1 233,082 głosów
Ocena TMDb 7 5,076 głosów

Reżyser

Obsada

Asher Angel isBilly Batson
Billy Batson
Mark Strong isDoctor Thaddeus Sivana
Doctor Thaddeus Sivana
Jack Dylan Grazer isFreddy Freeman
Freddy Freeman
Adam Brody isSuper Hero Freddy
Super Hero Freddy
Faithe Herman isDarla Dudley
Darla Dudley
Meagan Good isSuper Hero Darla
Super Hero Darla
Grace Fulton isMary Bromfield
Mary Bromfield
Michelle Borth isSuper Hero Mary
Super Hero Mary
Ian Chen isEugene Choi
Eugene Choi
Udostępnij0

Podobne tytuły

Scooby-Doo! WrestleMania: Tajemnica ringu Online Lektor PL FULL HD
Wszyscy myślą tylko o jednym? Online Lektor PL FULL HD
Tost. Historia chłopięcego głodu Online Lektor PL FULL HD
Oczy smoka Online Lektor PL FULL HD
Scooby-Doo! Wakacje z duchami Online Lektor PL FULL HD
Ocalony Online Lektor PL FULL HD
Ocean ognia 2018 Cały Film Online Lektor PL FULL HD
Policyjna Opowieść 2013 Online Lektor PL FULL HD
Cztery lwy Online Lektor PL FULL HD
Człowiek, który miał szczęście do pecha Online Lektor PL FULL HD
Ten niezręczny moment Online Lektor PL FULL HD
Dino Mama Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!