Osoby online: 1997
Zarejestrowani online: 796


Ten film obecnie ogląda: 120 osóbSherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD

Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD

Twoja ocena: 9
9 1 głos

Opis

Wśród ostatnich przeróbek mitologii Sherlocka Holmesa Warner Bros. Wersja na dużym ekranie z Robertem Downeyem Jr. i Jude Law była w najlepszym razie umiarkowanym wysiłkiem. Jednak jego sukces sprawił, że sequel był nieunikniony, a ten, zatytułowany „ Gra cieni ”, ma w rzeczywistości znaczącą przewagę w postaci wybitnego przeciwnika Holmesa, profesora Moriarty’ego, granego z gadzim wdziękiem Jareda Harrisa.

 Tak więc, podczas gdy ekscesy reżysera Guya Ritchiego i nowoczesne ustępstwa – wśród nich wiele eksplozji – pozostają nienaruszone, części tego drugiego „ Sherlocka Holmesa ” są znacznie bardziej satysfakcjonujące, obiecując zdrowy bieg przez okno świąteczne.

Sherlock Holmes: Gra cieni cda

Mózgowy aspekt Holmesa – to, co przede wszystkim odróżnia go od wszystkich innych postaci walczących z przestępczością – wymaga nieuniknionego bicia, przekształcając go w bohatera akcji, teraz w takim samym stopniu co literackie wysiłki Iana Fleminga, co Arthur Conan Doyle. Niemniej jednak każdy, kto widział zdjęcie z 2009 roku, nie będzie zaskoczony nadmiernie stymulowanym podejściem Ritchiego i prawdopodobnie będzie zadowolony z niektórych bardziej tradycyjnych elementów wprowadzonych w scenach, w których ekscentryczny Holmes Downeya zmierzy się z Moriarty Harrisa, co jest wyraźnym punktem kulminacyjnym filmu .

Sherlock Holmes: Gra cieni cały film

Rozgrywający się w 1891 roku i toczący się po całej Europie w szalonym tempie, chaotyczny spisek (według scenariusza zespołu małżeńskiego Kierana i Michele Mulroney) koncentruje się na serii bombardowań, które eskalują międzynarodowe napięcia między Francją a Niemcami. . Jednak Holmes widzi ukrytą rękę pociągającą za sznurki: nikczemnego Moriarty’ego, który ukrywa się na widoku jako szanowany naukowiec i autor.

Sherlock Holmes: Gra cieni gdzie obejrzeć

Jeśli chodzi o częściowo niechętnego partnera Holmesa w rozwiązywaniu przestępstw, dr Watson (Law) przygotowuje się do małżeństwa ze swoją narzeczoną (Kelly Reilly) i niewiele mówi, że imperatyw powstrzymania Moriarty’ego rzuca sporym małpim kluczem do ich plany na miesiąc miodowy.

W fabułę wciągnięta jest również cygańska wróżka Simza (Noomi Rapace, oryginalna „Dziewczyna z tatuażem smoka”), która dołącza do nich, by szukać swojego zaginionego brata po tym, jak Holmes ratuje ją przed niezwykle akrobatycznym zabójcą.

Sherlock Holmes: Gra cieni online

Wizualna innowacja Ritchiego polegająca na spowolnieniu akcji w celu zilustrowania zdolności percepcji Holmesa z pewnością dodaje poziom pizzazzu do postępowania, chociaż jego tendencja do stosowania techniki w połączeniu z innymi sekwencjami akcji jest bardziej przytłaczająca niż ekscytująca. W rzeczywistości film naprawdę skwierczy tylko w spokojniejszych chwilach między Holmesem i Moriarty, dwoma genialnymi wrogami z niechętnym podziwem dla siebie nawzajem. Pośród panteonu ekranowego Moriartysa Harrisowi udaje się stworzyć swoją wersję łagodną, ​​erudycyjną i groźną jednocześnie – w istocie zapewniając widzom zręczność umysłową Holmesa, razy dwa. (Dla tych, którzy pamiętają filmy Basil Rathbone z lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku, na myśl przychodzi Henry Daniell).

Sherlock Holmes: Gra cieni zalukaj

Właściwie zrób to razy trzy, od czasu do czasu, a Stephen Fry również pożycza komiksową ulgę jako brat Holmesa Mycroft, którego powiązania z brytyjskim ministerstwem spraw zagranicznych współgrają z masowym zagrożeniem wojną.

Oczywiście dla purystów prawie na pewno jest za dużo strzelaniny i hałasu (w tym bombastyczna ścieżka dźwiękowa Hansa Zimmera), ale jest to Holmes zaprojektowany tak, aby spodobał się tak samo pokoleniu „Transformatorów”, jak i tym, którzy są przesiąknięci jego literackimi lub nawet filmowymi wyczynami.

Sherlock Holmes: Gra cieni film

W ten sposób Warner Bros. nowe przygody Holmesa muszą dążyć do większej nagrody niż poprzednie wcielenia postaci. A dzięki tej ulepszonej kontynuacji gra rzeczywiście się szykuje.

Sherlock Holmes: Gra cieni

Zobacz także: Joker Online Lektor PL Cały film

Produkcja: Wydanie Warner Bros. zaprezentowane we współpracy z Village Roadshow Pictures produkcji Silver Pictures i Wigram. Wyprodukowane przez Joela Silvera, Lionela Wigrama, Susan Downey, Dana Lin. Producenci wykonawczy, Bruce Berman, Steve Clark-Hall. Koproducenci: Lauren Meek, Ethan Erwin. Wyreżyserowane przez Guya Ritchiego. Scenariusz, Michele Mulroney, Kieran Mulroney, na podstawie postaci stworzonych przez Sir Arthura Conan Doyle’a.

Sherlock Holmes: Gra cieni lektor pl

Załoga: Aparat (Technicolor, Panoramiczny Panavision), Philippe Rousselot; redaktor James Herbert; muzyka, Hans Zimmer; scenograf, Sarah Greenwood; nadzorujący dyrektor artystyczny, Niall Moroney; dyrektorzy artystyczni, James Foster, Nick Gottschalk, Matt Grey; nadzorująca dekoratorka planu, Katie Spencer; dekoratorka planu, Alison Harvey; projektantka kostiumów, Jenny Beavan; dźwięk (Dolby Digital / Datasat / SDDS), Chris Munro; nadzorujący montażysta dźwięku, Oliver Tarney; kierownik ds. efektów specjalnych, Mark Holt; kierownik ds. efektów wizualnych, Chas Jarrett; producent stowarzyszony, Peter Eskelsen; asystent reżysera, Max Keene; dyrektorzy drugiej jednostki, Paul Jennings, Chad Stahelski; kamera drugiej jednostki, David Higgs, Alan Stewart; koordynatorzy kaskaderów, Franklin Henson, Markos Rounthwaite, Stahelski; koordynator walki, Richard R. Ryan; casting, Reg Poerscout-Edgerton. Recenzja w Warner Bros. Studios, Burbank, 7 grudnia 2011 r. Ocena MPAA: PG-13. Czas trwania: 129 MIN.

Z: Sherlock Holmes – Robert Downey Jr. Dr. John Watson – Jude Law Madam Simza Heron – Noomi Rapace Irene Adler – Rachel McAdams Professor James Moriarty – Jared Harris Mycroft Holmes – Stephen Fry pułkownik Sebastian Moran – Paul Anderson Mary Watson – Kelly Reilly Pani , Hudson – Geraldine James Inspector Lestrade – Eddie Marsan

Sherlock Holmes: Gra cieni lektor pl
Sherlock Holmes: Gra cieni po polsku
Sherlock Holmes: Gra cieni dubbing pl
Sherlock Holmes: Gra cieni film do ściągnięcia
Sherlock Holmes: Gra cieni do pobrania
Sherlock Holmes: Gra cieni chomikuj

Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Sherlock Holmes: Gra cieni Online Lektor PL FULL HD
Oryginalny tytuł Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Ocena IMDb 7.5 416,087 głosów
Ocena TMDb 7.1 7,785 głosów

Reżyser

Guy Ritchie
Reżyser

Obsada

Robert Downey Jr. isSherlock Holmes
Sherlock Holmes
Jude Law isDr. John Watson
Dr. John Watson
Noomi Rapace isMadam Simza Heron
Madam Simza Heron
Rachel McAdams isIrene Adler
Irene Adler
Jared Harris isProfessor James Moriarty
Professor James Moriarty
Stephen Fry isMycroft Holmes
Mycroft Holmes
Paul Anderson isColonel Sebastian Moran
Colonel Sebastian Moran
Kelly Reilly isMary Morstan
Mary Morstan
Geraldine James isMrs. Hudson
Mrs. Hudson
Eddie Marsan isInspector Lestrade
Inspector Lestrade
Udostępnij0

Podobne tytuły

Morderca Mistrzów Online Lektor PL FULL HD
Soldiers of Fortune Online Lektor PL FULL HD
Zmierzch: Zaćmienie Online Lektor PL FULL HD
Terytorium wroga Online Lektor PL FULL HD
Sanctum Online Lektor PL FULL HD
Paul Online Lektor PL FULL HD
La Leyenda de las Momias de Guanajuato Online Lektor PL FULL HD
攻殻機動隊ARISE border: 2 Ghost Whispers Online Lektor PL FULL HD
Spluwy, dziewczyny i poker Online Lektor PL FULL HD
Prawdziwe męstwo Online Lektor PL FULL HD
Bezimienny Gangster: Prawo czasów Online Lektor PL FULL HD
Syn Batmana Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!