Osoby online: 2008
Zarejestrowani online: 807


Ten film obecnie ogląda: 139 osóbStalingrad 1993 Online Lektor PL Cały Film Cda

Stalingrad 1993 Online Lektor PL Cały Film Cda

Twoja ocena: 0
6 1 głos

Opis

Rok 1942. Batalion Fritza i Manfreda zostaje przerzucony na front wschodni. Porucznik Witzland informuje żołnierzy, że będą walczyć o zdobycie Stalingradu. Większość obawia się rosyjskiej zimy, ale hitlerowska propaganda twierdzi, że opór obrońców miasta zostanie szybko złamany. Pierwszy szturm na Stalingrad okazuje się niezwykle krwawym przedsięwzięciem. W przepełnionym lazarecie Fritz i Manfred wymuszają na Witzlandzie opatrzenie ciężko rannego kolegi w pierwszej kolejności. Za to wykroczenie kapitan Haller przenosi ich do batalionu karnego.

Zawsze myślałem, że najlepsze – to znaczy najbardziej niesamowicie wciągające i denerwujące – filmy wojenne to te zrobione przez Rosjan. Elem Klimov „Przyjdź i zobacz” z 1985 r., „Dzieciństwo Iwana” Andrieja Tarkowskiego z 1962 r., „Proces w drodze” Aleksieja Germana z 1971 r., Żeby wymienić tylko trzy, wszystkie niezapomniane, wstrząsające wizje. Weźmy na przykład niemiecki obraz, to bezpośrednie rozmieszczenie prostych elementów – trudny do usunięcia śnieg, nie współpracujące pojazdy, słabo skręcone papierosy, dźwięk kuli przelatującej obok ucha – które wywołują jednocześnie wrażenie utraty woli. żyć nudą i sieją strach w sposób, którego nie mogą dotknąć nawet najbardziej sumienni i przebiegli z amerykańskich filmów wojennych.

Gdzie obejrzeć stalingrad 1993 caly film lektor pl?

Jest więc dla mnie trochę dziwne, że „Stalingrad”, nowy film w reżyserii Fedora Bondarczuka (syna wielkiego rosyjskiego reżysera klasycystycznego Siergieja Bondarczuka i przyrodniego brata aktorki Natalii Bondarczuk, która zagrała w Solarisie Tarkowskiego z 1972 roku), aspiruje w pewnym sensie do warunków amerykańskiego filmu wojennego lub po prostu amerykańskiego okresu filmowego. Został nakręcony nie tylko w iteracji IMAX, ale w IMAX 3D. Zawiera zręczną, ale niewątpliwie sentymentalną ścieżkę dźwiękową Angelo Badalamentiego , weterana Hollywood. Zaczyna się od współczesnej opowieści o klatce, podobnie jak Szeregowiec Ryan SpielbergaI tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, jest to mieszana torba – stąd moja ocena gwiazdkowa – ale mimo to warto ją zobaczyć, głównie ze względu na wyraźnie rosyjskie cechy, które utrzymuje.

Właściwa fabuła filmu – której współczesny narrator, rosyjski ratownik, opowiada historię swojego życia grupie niemieckich dzieci uwięzionych pod wrakiem budynku w wyniku tsunami w Japonii (ci, którzy mają pewne doświadczenie w stosunkach zagranicznych Rosji nie uważać tego splotu narracji za całkowicie nieuzasadniony), ramy jako wyjaśnienie tego, w jaki sposób może rościć sobie pięciu ojców – jest adaptacją z części epickiej powieści Wasilija Grossmana „Życie i przeznaczenie”. W tej powieści niewielka grupa żołnierzy rosyjskich broni apartamentowca w tytułowym mieście przed otaczającymi go wojskami niemieckimi. To niemożliwa sytuacja, a dla Bondarczuka i jego scenarzystów Siergieja Śnieżkina i Ilji Tilkinato metafora, której nie można się oprzeć, mimo że trzymając się jej, twórcy filmu nie pokazują bitwy, którą większość miłośników II wojny światowej kojarzy ze słowem „Stalingrad”.

Stalingrad 1993 cda

Co nie znaczy, że film nie jest pełen akcji. Scena otwierająca przedstawia dziesiątki żołnierzy prowadzących szarżę dosłownie w ogniu. Kolejna scena, w której dzielna banda rosyjskich żołnierzy próbuje powstrzymać okrucieństwo nakazane przez Niemców, to totalna demonstracja siły zbrojnej wbrew wszelkim przeciwnościom. A film praktycznie pływa w atmosferze zbombardowanej. Zrujnowany blask kamienicy, w której mieszkają rosyjscy żołnierze, jest mistrzowsko przedstawiony, a łuszcząca się farba i samotne, odstraszone przez bombardowania fortepiany wyglądają jeszcze bardziej opustoszale w IMAX 3D. Jednak postacie nie są szczególnie imponujące ani jako jednostki, ani typy (chociaż Piotr Fiodorow, jako rosyjski kapitan trzymający razem pstrokatą załogę, ma dla niego przyjemny wygląd i klimat Colina-Farrellesa), zwłaszcza, że ​​zostały one wyraźnie skrojone, aby odzwierciedlać pozorne aspekty jakiegoś rodzaju narodowego charakteru. W międzyczasie Niemcy są tak bestialscy, jak Niemcy w tych filmach; najbardziej „współczujący” gra Thomas Kretschmann , którego postać ma czelność narzekać kobiecie, którą właśnie zgwałcił, że wojna zmieniła go w „bestię”. UH Huh. (Polityka seksualna w filmie jest dość szalona, ​​zaczynając od sposobu, w jaki scena gwałtu zaczyna się, z powolnym łamaniem podwiązek ofiary.)

Ze względu na wiele ograniczeń film nigdy nie zwalnia jako wizualny spektakl, a biorąc pod uwagę, że jest to największy domowy hit kasowy, jaki Rosja widziała od wielu dekad, poleciłbym go tylko ze względu na okno, które zapewnia popularną rozrywkę. po drugiej stronie świata. A w istocie tego wizualnego spektaklu jest, jak sądzę, prawdziwa rzecz, która sprawia, że ​​rosyjskie filmy wojenne są tak przekonujące.

Stalingrad 1993 Online Lektor PL Cały Film Cda
Stalingrad 1993 Online Lektor PL Cały Film Cda
Stalingrad 1993 Online Lektor PL Cały Film Cda
Oryginalny tytuł Stalingrad
Ocena IMDb 7.5 30,617 głosów
Ocena TMDb 7.3 314 głosów

Reżyser

Obsada

Dominique Horwitz isObergefreiter Fritz Reiser
Obergefreiter Fritz Reiser
Thomas Kretschmann isLeutnant Hans von Witzland
Leutnant Hans von Witzland
Jochen Nickel isUnteroffizier Manfred 'Rollo' Rohleder
Unteroffizier Manfred 'Rollo' Rohleder
Sebastian Rudolph isGeGe Müller
GeGe Müller
Martin Benrath isGeneral Hentz
General Hentz
Karel Heřmánek isHauptmann Hermann Musk
Hauptmann Hermann Musk
Heinz Emigholz isEdgar Emigholz
Edgar Emigholz
Udostępnij0

Podobne tytuły

47 Roninów Online Lektor PL FULL HD
A Taste of Romance Online Lektor PL FULL HD
Niesłusznie oskarżona Online Lektor PL FULL HD
Bunraku Online Lektor PL FULL HD
Między światami Online Lektor PL FULL HD
Zanim Nadejdzie Noc Online Lektor PL FULL HD
Na zawsze Laurence Online Lektor PL FULL HD
Exodus: Bogowie i królowie Online Lektor PL FULL HD
Feralna noc Online Lektor PL FULL HD
Uciekinier Online Lektor PL FULL HD
Na ostrzu: Ogień i lód Online Lektor PL FULL HD
Klucz Sary Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!