Osoby online: 2021
Zarejestrowani online: 801


Ten film obecnie ogląda: 126 osóbTemple Grandin Online Lektor PL FULL HD

Temple Grandin Online Lektor PL FULL HD

Twoja ocena: 1
5.5 2 głosy

Opis

Nagrodzona siedmioma statuetkami Emmy historia autystycznej kobiety, która mimo przeciwności losu osiągnęła w życiu sukces i spełniła swoje marzenia. Temple Grandin (Claire Danes) urodziła się z autyzmem i zaczęła mówić dopiero w wieku czterech lat. Dziewczynka miała trudności w szkole i nie radziła sobie w kontaktach z innymi ludźmi. Zawsze jednak mogła liczyć na wsparcie ze strony matki (Julia Ormond), która robiła wszystko, by córka prowadziła normalne życie.

Temple Grandin cda

Temple dużo czasu spędzała na farmie wujostwa, gdzie nauczyła się miłości i współczucia dla zwierząt. Jako dorosła kobieta zaangażowała się w propagowanie wiedzy o autyzmie i właściwym traktowaniu zwierząt rzeźnych. Zaprojektowała wiele specjalnych urządzeń do humanitarnego ich uboju. Jej działania zostały docenione m.in. przez międzynarodową organizację PETA. Dziś jest cenionym naukowcem – profesorem na Stanowym Uniwersytecie w Kolorado.

Temple Grandin cały film

Claire Danes znalazła kilka ról teatralnych godnych talentu, który tak przedwcześnie pokazywała jako nastolatka w serialu „ My So-Called Life ” z połowy lat 90 . Jednak każdy, kto zapomniał o jej obietnicy, musi tylko spojrzeć na występ aktorki w „ Temple Grandin ”, który zręcznie omija schmaltza, by wyłonić się jako biografia wdzięku i piękna. Najbardziej imponujące jest to, że Duńczycy omijają tiki swojej postaci – autystycznej kobiety, która „myśli obrazami” – aby stworzyć niezapomniany portret, który często zawiera pozłacane ozdoby jako piękny prezent na pożegnanie.

Temple Grandin gdzie obejrzeć

Wyreżyserowana przez Micka Jacksona biografia Grandina – który wymyślił „bardziej humanitarny i skuteczny” system obchodzenia się z bydłem, a także rzucił światło na radzenie sobie z autyzmem – wpada w nieco epizodyczną pułapkę, przemykając wokół, ilustrując kluczowe momenty w jej niezwykłym życiu.

Mimo to otwarcie w 1966 roku wydaje się skupiać na tym, co stało się definiującym rozdziałem, kiedy nastoletnia świątynia odwiedza swoją ciotkę (Catherine O’Hara) w Arizonie, gdzie jest narażona na życie na ranczo i zagrodach, w których trzymano bydło. Wyprawa ma być przede wszystkim wytchnieniem dla udręczonej matki Temple ( Julia Ormond ), której dziecko już przerosło oczekiwania – powiedziano jej wcześniej, że dziewczyna prawdopodobnie nigdy się nie odezwie – ale to doświadczenie otwiera nowe drzwi dla jej zwinnego umysłu.

Temple Grandin online

Mimo tych wszystkich kroków Temple łatwo się grzechota, nie lubi być dotykana i ma obsesję na punkcie niezwykłych rzeczy, takich jak „The Man From UNCLE”. Jednak jej matka jest zdecydowana umieścić ją w głównym nurcie, wysyłając niechętną dziewczynę na studia – nalegając że będzie traktowana jako „inna, ale nie mniej”.

Niektórzy ludzie okazują się pomocni po drodze – w tym współczujący nauczyciel przedmiotów ścisłych (David Strathairn w zbyt krótkiej scenie) – i są też akty okrucieństwa. Palące występy Duńczyków są takie, że kiedy Temple cierpi, jak tylko ona może (czasami schronienie się w uspokajającym urządzeniu ograniczającym bydło), doświadczenie jest niemal namacalne.

Temple Grandin zalukaj

Scenariusz Christophera Mongera i Williama Merritta Johnsona mógłby łatwo popaść w banał, przedstawiając brak zrozumienia takich warunków w latach pięćdziesiątych. Na przykład lekarz bezdusznie mówi mamie Temple, że przyczyną może być „brak więzi” między dzieckiem a matką.

Jedynym wątpliwym elementem, szczerze mówiąc, jest próba Jacksona pokazania, w jaki sposób Temple postrzega świat poprzez wizualną sztuczkę podobną do „CSI”, urządzenie, które działa w najlepszym razie bezładnie. Ironia polega na tym, że efekt braku technologii tego, co widzimy w oczach Duńczyków – w różnych momentach paniki, irytacji i radości – znacznie przyćmiewa wszelkie próby odtworzenia poglądu Temple’a.

Temple Grandin film

Innymi słowy, taka pirotechnika blednie obok prostych przyjemności genialnej aktorki w efektownym pojeździe. Dzięki takiemu połączeniu Temple jest inne, jasne, ale „Temple Grandin” to z pewnością nie mniej.

Temple Grandin lektor pl

Temple Grandin lektor pl
Temple Grandin po polsku
Temple Grandin dubbing pl
Temple Grandin film do ściągnięcia
Temple Grandin do pobrania
Temple Grandin chomikuj

Temple Grandin Online Lektor PL FULL HD
Temple Grandin Online Lektor PL FULL HD
Temple Grandin Online Lektor PL FULL HD
Temple Grandin Online Lektor PL FULL HD
Oryginalny tytuł Temple Grandin
Ocena IMDb 8.3 27,083 głosów
Ocena TMDb 7.8 238 głosów

Reżyser

Mick Jackson
Reżyser

Obsada

Udostępnij0

Podobne tytuły

Veronica Mars Online Lektor PL FULL HD
Szanowny panie Gacy Online Lektor PL FULL HD
Rurōni Kenshin: Kyōto Taika-hen Online Lektor PL FULL HD
Moja łódź podwodna Online Lektor PL FULL HD
Tylko Bóg wybacza Online Lektor PL FULL HD
Kolacja Online Lektor PL FULL HD
Na śmierć i życie Online Lektor PL FULL HD
Witaj w Klubie Online Lektor PL FULL HD
Zmierzch: Zaćmienie Online Lektor PL FULL HD
Człowiek firmy Online Lektor PL FULL HD
Zaginiona dziewczyna Online Lektor PL FULL HD
Moje popołudnia z Margueritte Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!