Osoby online: 2007
Zarejestrowani online: 805


Ten film obecnie ogląda: 114 osóbTrup Online Lektor PL FULL HD

Trup Online Lektor PL FULL HD

Twoja ocena: 0
6 1 głos

Opis

Alex (Hugo Silva) właśnie stracił żonę Maykę (Belén Rueda), która zmarła nagle na zawał serca. Wdowcowi nie jest dane w spokoju opłakać jej śmierci, gdyż w nocy ktoś kradnie z kostnicy ciało Mayki. Od tamtej pory coś, co wydawało się smutnym zrządzeniem losu, dostaje łatkę potencjalnej zagadki kryminalnej. Po co ktoś miałby kraść ciało kobiety? „Nekrofile wolą młodsze egzemplarze” – jak przyznaje z wdziękiem detektyw Jaime Peña (José Coronado) zajmujący się sprawą. Zastanawiające jest to, że ciało znikło przed przeprowadzeniem autopsji. Do tego dochodzi jeszcze, tajemniczy wypadek nocnego stróża z kostnicy. O co chodzi? 

Trup cda

Ostrzeżenie: „Ciało” to porywający krętacz, którego najlepiej byłoby obserwować, wiedząc jak najmniej z góry. Duet współscenarzystów i reżyserów Dan Berk i Robert Olsen mają talent do wciągania widzów i zaskakiwania ich bez żadnych narracji czy technicznych skrótów. Nie  ma retrospekcji, hiper edycji, chwiejnych zdjęć ani historii. Z tych powodów „Body” wydaje się wręcz staromodne: thriller z napięciem, które nie wynika z krwi, strachu przed skokami czy innych tanich taktyk szokowych, ale raczej z przerażającego przerażenia, które rośnie wraz z każdym czerwonym śledziem i powoli pali się zwrot akcji. 

Dla mnie, waszego skromnego recenzenta, stanowi to natychmiastowy problem: jak opisać ten film, nie zdradzając zbyt wiele? Powinieneś zobaczyć „Ciało”, jeśli lubisz thrillery z mocnymi kobiecymi wątkami, które sprawiają, że zaglądasz między palce i tracisz oddech z powodu przemocy (ale nie makabrycznej przemocy). Jest tak zbliżony do wszechstronnego, pozbawionego kwalifikacji filmu gatunkowego, który można oglądać z każdym, czy to z mamą, ukochaną, czy z szynszyli Schnookums. 

Trup cały film

Jeśli to brzmi dobrze i nie chcesz, aby Twoje wrażenia z oglądania zostały zrujnowane, wynoś się stąd teraz. Moje uczucia nie zostaną zranione, kontynuuj.

Nie, naprawdę idź. W porządku, szczerze. Idź, idź, wynoś się stąd.

Ok, poszli? Dobry.

Witaj ponownie. Teraz, gdy ci, którzy się poddali, odeszli, przejdźmy do miejsca, w którym skończyłem. „Body” to wyjątkowy thriller, kropka. Głównym celem filmu nie są zawiłe urządzenia fabularne, złożone psychologicznie postacie czy wyjątkowo makabryczne efekty makijażu. „Ciało” nie zmieni twojego życia, nie sprawi, że będziesz płakać, nauczy cię głębokiej prawdy, ani nie wejdzie do twojej głowy i zamieszka na kilka dni później. Zamiast tego chodzi o atmosferę, a nie taką, której zagraża fatalne, nastrojowe oświetlenie w błocie czy taniość produkcyjna. Jak naprawdę dobra kolejka górska, 70-minutowa „Body” dobiega końca i kończy się w mgnieniu oka, ale sama jazda i dreszczyk emocji pozostają. Kiedy to się skończy, będziesz chciał wrócić do pracy.

Trup gdzie obejrzeć

Film opowiada o trzech dwudziestokilkuletnich kobietach w noc poprzedzającą Wigilię. Cali ( Alexandra Turshen ) i Holly ( Helen Rogers ) odwiedzają swoją przyjaciółkę Melissę ( Lauren Molina ) w domu rodziców Melissy. Gdy noc się kończy, postanawiają wybrać się na nocną przejażdżkę. Po drodze mijają autostopowicza z przerażającą brodą. Ostatecznie docierają do pałacowego domu, w którym wypija się więcej alkoholu i dobrze się bawi. 

Wtedy dziewczyny zdają sobie sprawę, że nie są same. 

Trup online

Do tego momentu „Ciało” rozkoszuje się naturalistycznym, lekkim dialogiem. Turshen, Roger i Molina żyją w prawdziwym siostrzanym koleżeństwie, do tego stopnia, że ​​nie ma znaczenia, że ​​dialogi i sytuacje, w których się znaleźli przed odkryciem, są tak lekkie, że ledwo je zapamiętasz, gdy film się skończy. To właściwie sekret sukcesu filmu: utrzymuje określone tempo i zainteresowanie, że jesteś tak natychmiast zaangażowany, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że zostałeś wciągnięty. 

Trup zalukaj

Doskonały przykład skromnego zaklęcia „Ciało”: świetny występ Larry’ego Fessendena również… cóż, naprawdę nie mogę ci tego powiedzieć. Fessenden, twórca horrorów, który wychował kilku utalentowanych amerykańskich niezależnych twórców horrorów we własnej wytwórni Glass Eye Pix, jest wyjątkowym aktorem charakterystycznym. Kradnie każdą scenę, w której się znajduje, a jego wielka scena w „Body” nie jest inna. Fessenden jest idealnym graczem bitowym: wabi widzów, nie posuwając się tak daleko, że jego występ wydaje się pochodzić z zupełnie innego filmu. Może być szynką, ale występ Fessendena w „Body” jest magnetyczny i sprawia, że ​​czujesz się jak wywrócony na lewą stronę.

Trup film

Ale „Body” nie dotyczy Fessendena. Jest kluczową częścią sukcesu filmu, ale żadna część filmu nie jest ważniejsza niż reszta. Jego głównym atutem jest wyjątkowo spójny klimat filmu. Z tego powodu „Body” przypomniało mi rzekomo pomniejsze arcydzieła Alfreda Hitchcocka „Dial M for Murder” i „ Rope ”. W tych wcześniejszych thrillerach niewątpliwy talent Hitchcocka służy pomysłom, które wydają się wyparowywać lub przynajmniej tracić wagę tematyczną, gdy tylko skończysz oglądać. Można mieć tylko nadzieję, że dorobek Berka i Olsena dojdzie do tego stopnia, że ​​„Body” zostanie niesłusznie zapamiętane jako niewielki sukces. 

Trup lektor pl

Jednak w tej chwili jesteśmy na początku obiecującej kariery Berka i Olsena i większość widzów nie wie, że „Body” to coś, co trzeba zobaczyć. „Body” może być rodzajem filmu gatunkowego, który uważacie za pewnik, ale nie ma nic nieistotnego w ostrym, dobrze wykonanym thrillerze tylko dlatego, że nie jest szczególnie krzykliwy i nie ma żadnych wielkich pomysłów. Nie, „Body” może nie jest rodzajem współczesnego filmu klasy B, który zdobywa nagrody, ale robi dokładnie to, do czego dąży, a to całkiem sporo. Więc śmiało: obejrzyj ten film na własne oczy. Nie będziesz wiedział, co cię uderzyło.

Trup po polsku

Trup po polsku
Trup dubbing pl
Trup film do ściągnięcia
Trup do pobrania
Trup chomikuj

Trup Online Lektor PL FULL HD
Trup Online Lektor PL FULL HD
Trup Online Lektor PL FULL HD
Trup Online Lektor PL FULL HD
Trup Online Lektor PL FULL HD
Oryginalny tytuł El cuerpo
Ocena IMDb 7.6 55,402 głosów
Ocena TMDb 7.6 746 głosów

Reżyser

Oriol Paulo
Reżyser

Obsada

José Coronado isJaime Peña
Jaime Peña
Hugo Silva isÁlex Ulloa
Álex Ulloa
Belén Rueda isMayka Villaverde
Mayka Villaverde
Cristina Plazas isDra. Tapia
Dra. Tapia
Montse Guallar isGloria Villaverde
Gloria Villaverde
Miquel Gelabert isVigilante Ángel Torres
Vigilante Ángel Torres
Juan Pablo Shuk isAgente Pablo
Agente Pablo
Oriol Vila isAgente Mateos
Agente Mateos
Udostępnij0

Podobne tytuły

As w rękawie 2: Bal zabójców Online Lektor PL FULL HD
Emergo Online Lektor PL FULL HD
Rytuał Online Lektor PL FULL HD
John Wick Online Lektor PL FULL HD
劇場版 魔法少女まどか☆マギカ[新編]叛逆の物語 Online Lektor PL FULL HD
GirlHouse Online Lektor PL FULL HD
The Current Occupant Online Lektor PL FULL HD
Pieśń Słonia Online Lektor PL FULL HD
Darker Shades of Summer 2023 Oglądaj Online Lektor PL
Ksiądz Online Lektor PL FULL HD
Niewidzialny człowiek Online Lektor PL FULL HD
Der Spiegel 2023 Oglądaj Online Lektor PL
×
Nowy użytkownik!