Osoby online: 2001
Zarejestrowani online: 792


Ten film obecnie ogląda: 141 osóbWszystko, co dobre Online Lektor PL FULL HD

Wszystko, co dobre Online Lektor PL FULL HD

Twoja ocena: 0
8 1 głos

Opis

Historia zaginięcia Katie (Kirsten Dunst), żony Davida Marksa (Ryan Gosling), spadkobiercy nowojorskich nieruchomości. Opowieść zaczyna się w latach 70., kiedy młody David poznaje dziewczynę wynajmującą mieszkanie w jednej z kamienic należących do jego ojca. Młodzi zakochują się w sobie i rozpoczynają wspólne życie poza miastem. Za namową ojca (Frank Langella), David porzuca swoje marzenia i przeprowadza wraz z żoną do Nowego Jorku, by prowadzić rodzinne interesy. Od tego momentu ich życie zaczyna się drastycznie zmieniać.

„Wszystko dobre” jest oparte na jednej z tych prawdziwych historii, jakie Dominick Dunne opowiadał tak intrygująco w Vanity Fair. Zacznę od krótkiego podsumowania, opartego na filmie, bo nic nie wiem o rzeczywistości. Dotyczy Davida Marksa, syna nowojorskiej rodziny, która w latach 70. była właścicielem cennej nieruchomości przy 42 Ulicy. Nieruchomość w tym czasie była wynajmowana klubom ze striptizem, sklepom porno, salonom masażu i tak dalej. Rodzina, zamożna i prywatna, poruszała się w najlepszych kręgach, a charakter jej majątku nie był powszechnie znany.

Recenzja filmu Wszystko, co dobre

Patriarcha, Sanford Marks ( Frank Langella ), jest człowiekiem dowodzącym i praktycznym. Czynsz często pobiera w gotówce. Oczekuje, że jego syn wejdzie do rodzinnego biznesu. David ( Ryan Gosling ) nie chce mieć z tym nic wspólnego. Wolny duch epoki Woodstock spotyka Katie ( Kirsten Dunst ) i razem uciekają z Nowego Jorku i otwierają sklep ze zdrową żywnością i produktami organicznymi w Vermont o nazwie, tak, All Good Things.

Wszystko, co dobre gdzie obejrzeć

Sanford zwiększa ciśnienie. David zapada się i wraca na Manhattan, gdzie jego żona cieszy się luksusowym, ale nieszczęśliwym życiem. W końcu odkrywa naturę rodzinnego biznesu. Tymczasem David zaczyna zmieniać się z kochającego hipisa, w którym się zakochała. Ich małżeństwo się rozpada. Katie znika. Nigdy więcej jej nie odnaleziono. David jest podejrzany o bycie zamieszanym, ale nigdy nie postawiono mu zarzutów, ponieważ wydaje się mieć niekwestionowane alibi.

Wszystko, co dobre cda

I więcej nie zdradzę. Film jest dziełem Andrew Jareckiego , który w 2003 roku nakręcił niezwykły, nagrodzony Sundance dokument „Capturing the Friedmans” o rodzinie i jej tajemnicach; ojciec i jeden syn zostali oskarżeni o molestowanie dzieci. Łatwo zrozumieć, dlaczego ta historia mu się spodobała.

Kluczem do filmu jest postać Davida. Można sobie wyobrazić scenariusz, w którym apodyktyczny ojciec doprowadza syna do buntu, ale to, co się tutaj dzieje, jest bardziej złożone i złowrogie. David najwyraźniej dostosowuje się do narzuconego mu stylu życia. Odgrywa rolę podobną do jego ojca wśród maklerów i członków establishmentu na Manhattanie. On i Katie mieszkają w drogim mieszkaniu, uczestniczą w imprezach charytatywnych i tak dalej. Być może to nienawiść do samego siebie skłania go do nalegania na aborcję.

Wszystko, co dobre cały film

Kirsten Dunst jest tu tak dobra jako kobieta, która nie potrafi zrozumieć, kim naprawdę jest jej mąż i na czym polega prawdziwa natura jego rodziny. Mężczyzna, którego poślubiła i któremu ufała, przeszedł przemianę dr Jekylla. To, co się dzieje, to coś, co rozwija się tylko w fantastycznych opowieściach z horroru, ale ta historia najwyraźniej wydarzyła się w takiej czy innej formie, a najbardziej niewiarygodne szczegóły transformacji Davida są konkretnie oparte na faktach ujawnionych podczas dwóch śledztw w sprawie morderstwa.

Wszystko, co dobre online

Postanawiam nie ujawniać, jak i gdzie David spotyka cudownie nazwanego Malvern Bump ( Philip Baker Hall ). Charakter ich związku idzie w parze z miejscem, w którym się spotykają – miejscem, w którym oboje ich życia sięgnęli. Hall to jeden z tych aktorów, którzy wydają się zamieszkiwać swoje postacie od lat. Nie potrzebuje wyjaśnień, ponieważ po prostu istnieje.

Jarecki proponuje możliwe rozwiązanie zagadki zaginięcia Katie i alibi Davida. Wiąże się z jego enigmatyczną przyjaźnią z Janice Rizzo ( Diane Venora ) i to wystarczy. Ten film przypomniał mi „ Reversal of Fortune ” Barbeta Schroedera (1990), oparty na sprawie Dominicka Dunne’a Clausa von Bulowa. W obu opowieściach istnieją wszelkie powody, by skupić się na oczywistym podejrzanym, z wyjątkiem niemożności wyjaśnienia, w jaki sposób mógł popełnić zbrodnię: Rzeczywiście, gdyby w ogóle było przestępstwo.

Wszystko, co dobre zalukaj

Po obejrzeniu tego filmu nie rozumiem Davida Marksa i nie wiem, czy Andrew Jarecki rozumie. Wydaje mi się, że podczas moich pierwszych wizyt w Nowym Jorku przyciągnęła mnie oczywiście 42. Ulica, port, do którego przyjeżdża wielu młodych ludzi z prowincji, a mogłem nawet dostrzec Sanforda lub Davida Marksa. Niewiele bym wiedział.

Wszystko, co dobre zalukaj


Wszystko, co dobre film
Wszystko, co dobre lektor pl
Wszystko, co dobre po polsku
Wszystko, co dobre dubbing pl
Wszystko, co dobre film do ściągnięcia
Wszystko, co dobre do pobrania
Wszystko, co dobre chomikuj

Wszystko, co dobre Online Lektor PL FULL HD
Wszystko, co dobre Online Lektor PL FULL HD
Oryginalny tytuł All Good Things
Ocena IMDb 6.3 52,165 głosów
Ocena TMDb 6 611 głosów

Reżyser

Obsada

Ryan Gosling isDavid Marks
David Marks
Kirsten Dunst isKatie Marks
Katie Marks
Frank Langella isSanford Marks
Sanford Marks
Lily Rabe isDeborah Lehrman
Deborah Lehrman
Philip Baker Hall isMalvern Bump
Malvern Bump
Michael Esper isDaniel Marks
Daniel Marks
Diane Venora isJanice Rizzo
Janice Rizzo
Nick Offerman isJim McCarthy
Jim McCarthy
Kristen Wiig isLauren Fleck
Lauren Fleck
Stephen Kunken isTodd Fleck
Todd Fleck
Udostępnij0

Podobne tytuły

Rzeź Online Lektor PL FULL HD
Błękitna laguna: Przebudzenie Online Lektor PL FULL HD
Moneyball Online Lektor PL FULL HD
Sexy Evil Genius Online Lektor PL FULL HD
Just Before I Go Online Lektor PL FULL HD
I’m in Love with a Church Girl Online Lektor PL FULL HD
A Ring by Spring Online Lektor PL FULL HD
Chance at Romance Online Lektor PL FULL HD
Lewiatan Online Lektor PL FULL HD
Testament młodości Online Lektor PL FULL HD
Wątpliwości Online Lektor PL FULL HD
हाईवे Online Lektor PL FULL HD
×
Nowy użytkownik!